Anna Szałapak - Biały Anioł Piwnicy pod Baranami

9 września 2011 r. (piątek) - godz. 20.00

Nie każdy wie, że Anna Szałapak z wykształcenia jest etnologiem. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, miłośniczka i znawczyni tradycji krakowskich, przez wiele lat opiekunka dorocznego obchodu Lajkonika i konkursów szopek krakowskich, przez 18 lat związana była z kabaretem Piwnica pod Baranami Piotra Skrzyneckiego.    
Pieśniarka, nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami, urodziła się w Krakowie, w ostatni słoneczny dzień lata. Anna jest biała, inaczej niż Ewa Demarczyk, inny, Czarny, Anioł Piwnicy. 
Długie blond włosy, artystki z Krakowa stają się jej rekwizytem, wydają się też być zewnętrznym przejawem jasnego stylu istnienia Anny Szałapak na scenie, jej świetlistej kreacji.

Anna Szałapak kocha śpiewać !

Współpracuje z najwybitniejszymi artystami, poetami, kompozytorami i muzykami, między innymi: Agnieszką Osiecką, Ewą Lipską, Zygmuntem Koniecznym, Zbigniewem Preisnerem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem , Andrzejem Zaryckim, Andrzejem Sikorowskim i Grzegorzem Turnauem. 
Laureatka m.in.:
- Konkursu I Programu TVP w 1993 roku za piosenkę Zaklinanie, czarowanie.
- Nagrody Trzeciego Programu Polskiego Radia - Mateusz 97 – „ za osiągniecia artystyczne, oryginalną interpretację piosenek literackich, niepowtarzalny styl i niezapomniany koncert w Trójce. 
- Złotego Lauru za mistrzostwo w sztuce piosenki literackiej, przyznanego przez Fundację Kultury Polskiej w 2008 roku.
 
9 września w Teatrze na Wodzie usłyszymy od niej to co najlepsze.  

Bilety do nabycia na Eventim lub eBilet 
9603 wizyt na stronie!