STACJA NADAWCZA 6/10 - Galeria Ulicy

Pierwsza w świecie – tak jest! - galeria sztuki na ekranie LED zawieszonym w przestrzeni Miasta!


Idea Fundacji realizowana wespół z Pracownią Multimedialnej Kreacji Artystycznej ASP

pod kierownictwem prof. Stanisława Wieczorka, we współpracy z asystentami dr Piotrem Welkiem i Jakubem Wróblewskim.

 

Sztuka multimedialna –  dźwięk i obraz w twórczym przekazie, kolekcje malarskie – w formie wielostronicowego albumu, grafika, sztuka plakatu zarejestrowane na płytach dvd, emitowane na świetlnych ekranach ( duży format ), zawieszonych w przestrzeni ulicy.
 
Artyści z polski i ze świata.
Multimedialny salon wystawowy. Sztuka z wysokiej półki i oryginalny styl prezentacji. Idziesz i widzisz. System, który wymusza zainteresowanie. To jest też koncepcja promocji sztuki polskiej w świecie.

 


 

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, 15 maja o godz. 18:45, wystartuje STACJA  NADAWCZA 6/10 – galeria sztuki na ekranie w przestrzeni miejskiej. Projekt zainauguruje pokaz prac studentów Pracowni Multimedialnej Kreacji Twórczej warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pomysł Fundacji Sztuki Niegłupiej realizowany wespół z Pracownią Multimedialnej Kreacji Twórczej Akademii Sztuk Pięknych, kierowaną przez profesora Stanisława Wieczorka

Stacja Nadawcza 6/10 jest jedyną w swoim rodzaju, alternatywną dla tradycyjnych formą prezentacji i promocji sztuki współczesnej, wykorzystującą ekran LED, na co dzień służący celom komercyjnym. Miejsce pokazu – ścisłe centrum Warszawy, na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich – na ekranie firmy Hator – stwarza możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką, szerokiej grupie odbiorców. Idziesz i Widzisz!

Podczas pokazu inauguracyjnego będzie można obejrzeć prace studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, przygotowane w większości specjalnie na tę okazję, wzbogacone o oprawę dźwiękową. Kształt całości nadał Jakub Wróblewski – asystent w pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej na Wydziale Grafiki oraz na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zdobywca Grand Prix na 1. Multimedia Szajna Festival. Kurator i organizator m.in. projektu „Widok 12. Artyści przejmują kamienicę”.

Pokaz poprzedzi happening przygotowany przez studentów ASP, a widzowie będą mogli otrzymać pierwszy numer kwartalnika kulturalnego „Czerwona Małpa”, wydawanego przez Fundację Sztuki Niegłupiej.
Stacja będzie nadawać cyklicznie – jak dobrze pójdzie- prezentując raz na kwartał prace z rozmaitych dziedzin sztuki, m.in. malarstwa, plakatu, grafiki komputerowej, filmu i multimediów.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Fundację Sztuki Niegłupiej w ramach Nocy Muzeów będzie wieczorny koncert Stanisława Soyki, który rozpocznie się o godzinie 22:00 w Teatrze na Wyspie w Łazienkach Królewskich jako zapowiedź tegorocznego cyklu Koncertów z Koksem.
Na koncert Stanisława Soyki wstęp wolny.

PROGRAM:

Miejsce: róg ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich, pod budynkiem Cepelii

Czas: 15 maja 2010, sobota, godz. 18:45 – 01:00

Artyści: Sergiusz Bielow, Norbert Delman, Michał Piwnicki, Andrzej Santorski, Krzysztof Żebrowski, Bartosz Gregorek, Ernest Ziemianowicz, Andy Łoziński, Dorota Zdunewicz, Filip Dziubek, Tomasz Chodkowski, Piotr Grabowski, Kuba Jeziorski, Magdalena Orzech, Martyna Dakowicz, Jaśmina Wójcik, Przemysław Sacharczuk, Alicja Kobza, Aleksandra Siekierko, Agnieszka Zalotyńska, Jakub Wróblewski, Wawrzyniec Skoczylas, Grzegorz Norberciak.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z:

Anna Grzeszczuk-Gałązka
Fundacja Sztuki Niegłupiej
Tel. 601 344 855

 



W Noc Muzeów 15 maja 2010 r. , też – koncert w Teatrze na Wodzie, Łazienki Królewskie, godz. 22.00
Koncert – recital Stanisława Sojki – PEŁNA KULTURA.

Ekstra wydanie!
Zapalamy dla Państwa światełka na ścieżkach, które doprowadzą do teatru.

Wstęp wolny

 




26709 wizyt na stronie!