UWAGA! Entrée Sztuki Niegłupiej 2011

Entrée Piosenki Niegłupiej w tym roku zaprezentuje się jako Entree Sztuki Niegłupiej. To oznacza, że prócz muzyki znajdą się w Łazienkach Królewskich w ramach Festiwalu też i multimedia i rzeźba i grafika rodem z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W Teatrze na Wyspie w dniach 2, 3, 4 i 9, 10, 11 września, zawsze o 20.00, sześć koncertów. 
Zestaw obejmuje, kolejno:
- w piątek, 2 września „Raz, Dwa, Trzy”, pierwszy raz w Łazienkach, ekstra wydanie, w repertuarze - czyli Osiecka, Młynarski i Nowak.
- 3 września, sobota - „Voo-Voo przy lampce” - Waglewski wraz z kompanią akustycznie! Tego nie słyszeliście. Świeża rzecz. Zapowiada się fantastycznie!
- niedziela (4 września) należy do Stanisławy Celińskiej. Jej Domofon…do świetnych tekstów, w reżyserii Jerzego Satanowskiego zabrzmi na deskach Teatru na Wodzie, wyjątkowo. W końcu Amfiteatr powstał na wzór greckiego teatru. Celińska to wielka aktorka. I jaki głos. Rzuci nas na kolana.
- w piątek, 9 września zaśpiewa Anna Szałapak, pieśniarka, nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami,
- w sobotę, 10 września - Renata Przemyk w metalowym brzmieniu. Mocny koncert z pełnym składem muzycznym. Zaszalejemy!
- na finał - 11 września) Wojtek Mazolewski Quintet. Kawał świetnego, młodego jazzu, sprzęgnięty z multimedialnym pokazem grafiki Piotra Welka, z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Koncerty w Łazienkach mają wyjątkową oprawę i nastrój. Jeśli słyszałeś Raz, Dwa Trzy, to nie znaczy, że wiesz o nich wszystko. Tak jak i o całej reszcie. Wśród pawi, drzew, z wodą, która niesie głos, wszystko brzmi inaczej. Takiej atmosfery nie znajdziecie nigdzie indziej!
Do Amfiteatru poprowadzą was światła od bramy z ul. Myśliwieckiej.
Przed koncertami zobaczycie Państwo krótkie filmy artystyczne, w większości efekty działań twórczych Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej ASP kierowanej przez prof. Stanisława Wieczorka - m.in. Aleksandry Siekierko, Martyny Dakowicz.
Do każdego koncertu osobno Ola Siekierko zaprojektuje malarski plakat, małe dzieło sztuki. Wypatrujcie ich na słupach. Ola Siekierko jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych. 

Więcej o stronie plastycznej Entrée Sztuki Niegłupiej 2011 - CZytAJ TUtAJ!

Bilety do nabycia na Eventim lub eBilet

 
Zdjęcia z koncertów: tutaj!

 
PROGRAM KONCERTÓW: 
 • RAZ DWA TRZY w Łazienkach


  2 września 2011 r. (piątek) - godz. 20.00

   

  Proszę sobie wyobrazić, że zespół Raz, Dwa, Trzy ulągł się w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze w roku 1990 i zaraz potem, w trzy miesiące później, wygrał 26 Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie piosenkami, „Rzeka”, „Wchodzi” i „Talerzyk”. Oni od razu podawali na swoim talerzyku rzeczy smaczne...

 • Męskie Gierki, czyli Voo-Voo „Przy lampce”


  3 września 2011 r. (sobota) - godz. 20.00
        
  Usłyszałam Waglewskiego wiele lat temu w Łodzi. Na ścieżce dźwiękowej nagranej do wyreżyserowanego przez Andrzeja Pawłowskiego „Makbeta”, Voo-Voo brzmiało współcześnie i rockowo. Przedstawienie miało swoje mankamenty, ale muzyka.. muzyka zostawała w uszach.  

 • Stanisława Celińska – Super Star


  4 września 2011 r. (niedziela) - godz. 20.00

  Domofon…w/g Jerzego Satanowskiego. Pełna nazwa spektaklu, tak jak to widzi Jerzy Satanowski, brzmi „Domofon, czyli śpiewnik Domowy Stanisławy C”.  U nas krócej, ale i tak  najważniejsza w tytule jest Stanisława C. , czyli Celińska. Wielka jest. Wybitna! I pal sześć zalecenia co do przymiotników: z podręczników o dobrym pisarstwie – żeby nie nadużywać...
 • Anna Szałapak - Biały Anioł Piwnicy pod Baranami


  9 września 2011 r. (piątek) - godz. 20.00

  Pieśniarka, nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami, urodziła się w Krakowie, w ostatni słoneczny dzień lata. Anna jest biała, inaczej niż Ewa Demarczyk, inny, Czarny, Anioł Piwnicy. Długie blond włosy, artystki z Krakowa stają się jej rekwizytem, wydają się też być zewnętrznym przejawem jasnego stylu istnienia Anny Szałapak na scenie, jej świetlistej kreacji.
 • Renata Przemyk – Entree!


  10 września 2011 r. (sobota) - godz. 20.00

  Renata Przemyk nie jest tuzinkową wokalistką, co nawet w zestawie innych nietuzinkowych widać i słychać.      
  Styl śpiewania, wielki głos, osobowość, niepodległość wobec obowiązujących tendencji, ustawiają ją w centrum sceny polskiej, aczkolwiek paradoksalnie, trochę obok głównych świateł. Od czasu kiedy tańczyła na stole, przemieniała się już wielokrotnie...
 • Mazolewski Quintet! - Jazz w Entree!


  11 września 2011 r. (niedziela) - godz. 20.00

  Jeśli pamiętać, że Entree jest Festiwalem Piosenki Niegłupiej, to udział w imprezie kapeli bez wokalisty może zastanawiać. Bo piosenek z tekstem, nawracających refrenów do wspólnego śpiewania, tego wieczoru Państwo nie znajdziecie.  Mazolewski robi niegłupią muzykę. W nagraniach nawiązuje do tradycji  Coltrane, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa czy Beatlesów z latach 50tych i 60tych poprzedniego stulecia, specjalnie  przygotowanym do tego celu w pełni analogowym studiu w Radio Gdańsk. Ten klimat jest słyszalny też w koncertach na żywo...12089 wizyt na stronie!